Türkiye Cumhuriyeti

Berlin Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Türk-alman Mesleki Eğitim Borsasi , 24.05.2016

Başkonsolosluğumuzda 28 Mayıs 2016 Cumartesi günü 12:00-18:00 saatleri arasında "İkinci Türk-Alman Meslek Eğitimi Borsası" düzenlenecektir. Berlin’de yerleşik farklı büyüklükteki 60'a yakın şirket, kurum ve kuruluşun temsil edileceği etkinlikte gençlerimiz ve aileleri Berlin’deki meslek eğitimi olanakları hakkında yetkili kişilerden bilgi alma imkanı bulacaktır. Bazı katılımcı firmalar gençlerimize hemen başvuru imkanı sağlayacaklardır.

Başkonsolosluğumuz,
Federal İş Ajansı (BfA), Berlin Sanayi ve Ticaret Odası (IHK), Türk-Alman Sanayi Ticaret Odası (TD-IHK) ve Berlin Zanaatkârlar Odası (HWK) tarafından düzenlenecek etkinliğin açılışı Başkonsolos Ahmet Başar Şen ile Berlin Eyaleti Başbakan Yardımcısı, Çalışma, Uyum ve Kadın Bakanı Dilek Kolat tarafından yapılacaktır.

Katılımcı firma ve kuruluşların tanıtım yapacakları renkli sahne programı çerçevesinde Türk Pop Müziği Sanatçısı Yusuf Güney bir konser verecek, DJ Emir sahne alacak, misafirlerimize yiyecek-içecek ikramında bulunulacaktır.

Etkinliğe mesleki eğitimle ilgilenen tüm gençlerimiz, anne-babaları ve ilgi duyan tüm vatandaş ve soydaşlarımız davetlidir.

Saygıyla duyurulur.


İlgili Dosyalar :

- Plakat Ausbildungsbörse.jpg