Türkiye Cumhuriyeti

Berlin Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Türkiyemizi Yabancı Çocuklara Ve Gençlere Farklı Yönleriyle Tanıtmak Amacıyla Dışişleri Bakanlığımızca Hazırlanan İngilizce Internet Sitesi , 09.04.2013

Değerli vatandaşlarımız,

 

Türkiyemizi yabancı çocuklara ve gençlere farklı yönleriyle tanıtmak amacıyla Dışişleri Bakanlığımızca hazırlanan http://kids.mfa.gov.tr adresli İngilizce internet sitesi yayına açılmıştır.

 

Ülkemizin tarihi ve coğrafi konumu, dilimiz ve en sevdiğimiz yiyecekler, ülkemizde spor alanındaki faaliyetler ve kültürel yaşama ilişkin pekçok bilgiye bu adresten ulaşmak mümkündür.

 

Çevrenizdeki tüm yabancı çocuk ve gençlere http://kids.mfa.gov.tr adresini duyurmanız, özellikle bu sayfayı çocuklarınıza öğreterek yabancı arkadaşlarına tavsiye etmelerini sağlamanız ülkemizin, kültürümüzün tanıtımı bakımından yararlı olacaktır.  

 

Saygıyla duyurulur.

 

T.C. BERLİN BAŞKONSOLOSLUĞU

 

 

 

AUSHANG:

 

Verehrte Staatsbürgerinnen und Staatsbürger,

 

mit der Absicht, die Türkei ausländischen Kindern näher zu bringen, ist die vom Außenministerium der Türkei auf Englisch veröffentlichte Internetseite http://kids.mfa.gov.tr ab sofort abrufbereit.

 

Auf dieser Internetseite können Informationen über die Geschichte, die Geografie und die Sprache der Türkei, über Essgewohnheiten, traditionelle Sportarten und viele weitere nützliche Informationen erhalten werden.

 

Um das Kennenlernen der türkischen Kultur zu fördern, wäre es sehr hilfreich ausländische Kinder und Jugendliche in Ihrem Umfeld auf die Internetseite http://kids.mfa.gov.tr aufmerksam zu machen und sie dazu zu motivieren die Internetseite auch weiterzuempfehlen.

 

GENERALKONSULAT DER REPUBLIK TURKEI IN BERLİN