Türkiye Cumhuriyeti

Berlin Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Başkonsolos A. Başar Şen’in Yeni Yıl Mesajı , 31.12.2012

Değerli Vatandaşlarım,  

Berlin Başkonsolosluğu’ndaki görevime başlamamın üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, gerek sizlerin Başkonsolosluğumuzu ziyaretlerinizde, gerek sivil toplum kuruluşlarımızın faaliyetleri çerçevesinde ve gerek kültürel toplantılar vesilesiyle sizlerle bir araya gelme ve tanışma mutluluğuna eriştim.  

Yeni yılda da her fırsatta yanınızda olabilmek, sevinçlerinizi paylaşmak ve olabilecek sorunlarınıza çözümler aramak amacıyla Başkonsolosluk olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başkonsolosluğumuzda sizlere verilen hizmet kalitesinin teknolojik gelişmeler yakından takip edilerek sürekli iyileştirilmesi temel görevimizdir. Bunun yanı sıra, çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitim alanındaki sorunlarının çözülerek başarılarının arttırılması,anavatanımızla bağlarının güçlendirilerek korunması, toplumumuzdaki yaşlı, hasta ve engellilere sahip çıkılması, milletimizi, ülkemizi ve Almanya’daki toplumumuzu ilgilendiren konularda birlik ve beraberlik içinde hareket etme yeteneğimizin güçlendirilmesi 2013 yılında da başlıca hedeflerimiz arasında yer almaya devam edecektir.   

Bu düşüncelerle, daha iyi ve güzele doğru birlikte, el ele ilerlemeye 2013 yılında da devam etmek ümidiyle, Şahsım ve Başkonsolosluğumuzun tüm çalışanları adına yeni yılınızı içtenlikle kutlar, 2013 yılının milletimiz için hayırlı olması temennisiyle, hepinize ailelerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim. 
 

A. Başar ŞEN

T.C. Berlin Başkonsolosu