Türkiye Cumhuriyeti

Berlin Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

 

 
Hasan Üner
Başkonsolos (MM)
29.07.1971-19.12.1975
İlhan Bakay
Başkonsolos (MM)
30.12.1975-28.08.1978
Nusret Aktan
Başkonsolos (MM)
29.08.1978-24.08.1983
Argun Özer
Başkonsolos (MM)
29.08.1983-14.12.1985
Tahsin Özer
Başkonsolos (MM)
01.05.1986-14.04.1988
Akın Emregül
Başkonsolos (MM)
30.04.1988-01.07.1992
Mehmet Nuri Yıldırım
Başkonsolos (MM)
15.07.1992-15.09.1994
Rıza Erkmenoğlu
Başkonsolos (MM)
01.10.1994-15.09.1998
Alphan Şölen
Başkonsolos (MM)
01.10.1998-15.09.1999
Mustafa Asım Temizgil
Başkonsolos (MM)
01.10.1999-15.09.2001
Aydın Durusoy
Başkonsolos (MM)
01.10.2001-15.08.2005
Ahmet Nazif Alpman
Başkonsolos (MM)
01.10.2006-15.11.2008
Mustafa Pulat
Birinci Sınıf Başkonsolos
15.11.2008-19.11.2012
Ahmet Başar Şen
Birinci Sınıf Başkonsolos
15.11.2012-01.12.2016
M. Mustafa Çelik
Başkonsolos (MM)
14.02.2017-