Türkiye Cumhuriyeti

Berlin Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Sevgili vatandaşlarım ve değerli ziyaretçiler,

T.C. Berlin Başkonsolosluğu’nun internet sayfasına hoş geldiniz.

Berlin‘deki görevime 14 Şubat 2017 tarihinde başladım. Görev bölgemde yaşayan Türk toplumunu temsil etmekten, onlara konsolosluk hizmetleri sunmaktan ve her türlü soru ve sorunlarına yardımcı olmaktan mutluluk duyuyorum.

Başkonsolosluk olarak, tüm vatandaşlarımızın, şirketlerin, kurumların ve kuruluşların, kısaca Türkiye’ye kendini yakın hisseden herkesin yanında olmak istiyoruz.

Başlıca görevlerimiz arasında Almanya’nın Berlin, Brandenburg, Saksonya ve Mecklenburg-Vorpommern Eyaletlerinde  

yaşayan Türk toplumunun toplumsal, sosyal, siyasi hayata katılımını teşvik etmek ve gençlerimize okul ve mesleki eğitimlerinde yardımcı olmak yer almaktadır.

Bir başka önemli arzumuz ise Alman ortaklarımızla olan mevcut işbirliğini daha da artırmak ve diyaloğu yoğunlaştırmaktır.

Konsolosluk işlemlerinin daha hızlı ve verimli karşılanabilmesini teminen hizmet kalitesini artırmak için gayretlerimizi sürdürmekteyiz. Bu amaç doğrultusunda internet sayfamız düzenli olarak güncellenmekte olup, arzu ve ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde hazırlanmaktadır.

İnternet sayfamız Başkonsolosluğumuzca sunulan hizmetler hakkında bilgi almanız için hizmetinizde olacaktır. Hizmetlerimizin daha da geliştirilmesi amacıyla, yapıcı eleştiri ve önerilerinize her zaman açık olduğumuzu da belirtmek isterim.

Bu vesileyle, İnternet sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür eder, şahsım ve tüm Başkonsolosluk personeli adına en iyi dileklerimi sunarım.

M. Mustafa Çelik
Başkonsolos